Používame súbory cookies a podobné technológie, ktoré sú potrebné na prevádzku webovej stránky. Pokračovaním súhlasíte.

VentAir

Čistenie vzduchotechnického potrubia

Vzduchotechnika všetkých tvarov a rozmerov sa používa na prívod a odvod vzduchu v rôznych typoch prevádzok ako napr. nemocnice, kancelárie, kiná, kuchyne, múzeá a priemyselné objekty. Skoro vždy je vzduchotechnika skrytá z dohľadu a zhromažďovanie nečistôt v jej vnútri nie je viditeľné. Takto ponechané nečistoty môžu šíriť nechcené alergény alebo poskytovať výchovné/krmné podmienky pre rozmnožovanie hmyzu a iných parazitov.Toto môže vážne vplývať na produktivitu personálu a taktiež predstavovať zdravotné riziko pre návštevníkov a zákazníkov, známe ako SBS – Sick Building Syndrome (Synróm Chorých Budov).
shutterstock_662674564-1024x683

Na adresovanie týchto problémov je potrebné zaistenie prístupu do vzduchotechnického systému. Na tieto sa používa inštalácia servisných dvierok/čistiacich otvorov na vopred určené miesto a potrebnú vzdialenosť na vzduchotechnických potrubiach.

Na odstránenie nečistôt z vnútorného povrchu vzduchotechnického potrubia sa používa viacero techník. Najčastejšou technikou, vo vzduchotechnickom potrubí až do priemeru 800mm, je čistenie pomocou rotačnej kefy, ktorá pracuje na dlhšie vzdialenosti a orientuje sa aj okolo ohybov.Tento spôsob znižuje počet inštalácie servisných dvierok na minimum. Ďalšou technikou je aj čistenie pomocou vysokovýkonných priemyselných vysávačov, kde cez nainštalované servisné/čistiace otvory potrubie vyčistíme.Toto sa výužíva najmä pri čistení v silne znečistených odsávacích potrubiach.

sample1

O nás

Hlavným zameraním našej firmy je čistenie, ktorým odstraňujeme nazbierané nečistoty z okrúhlych a pravouhlých vzduchotechnických systémov.

Výhody čistej vzduchotechniky
kvalita prostredia a ľudské zdravie (prach, baktérie, pliesne a vírusy)

  • spotreba energie
  • životnosť zariadení
  • čistota prevádzok a procesov prevádzaných vo vetranom priestore
  • zníženie rizika požiaru a jeho šírenia v rámci vzduchotechnických ciest resp. Potrubí

Ďalšie služby

Dezinfekcia povrchov

Inštalácia servisných dvierok / čistiacich otvorov

Vzduchotechnické jednotky (AHU) a ventilátory

Kuchynské odsávania

Príslušenstvo vzduchotechnických systémov

Ďalšie služby

Inštalácia servisných dvierok / čistiacich otvorov

Vzduchotechnické jednotky (AHU) a ventilátory

Kuchynské odsávania

Príslušenstvo vzduchotechnických systémov

Dezinfekcia povrchov

Hlavným zameraním našej firmy je čistenie, ktorým odstraňujeme nazbierané nečistoty z okrúhlych a pravouhlých vzduchotechnických systémov.
Kontaktné informácie

info@ventair.sk
+421 950 510 356

© 2021 VentAir. Stránku vytvoril Airprint.sk - Webstránky. Eshopy. Grafický dizajn.